12.05.2016

Tähelepanekud: Täna me jalutama ei jõudnud, küll aga veetsid koerad suure osa päevast aias trallitades. Tegime Pipiga viimase põlvede kodutöö video ja sealt vaatasin, et ta näeb täitsa kena välja 🙂 Väga tore on silmaga märgatavaid edusamme näha. Tahtsin Debbiele näidata tasakaalulaual istumist ning istu-seisa harjutust + osasid venitusharjutusi, mida loengus ei olnud kaetud.

Tasakaalulaual istumine oli juba natuke liiga lihtsaks muutunud (0:00-0:26). See edasi-tagasi õõtsumine on taotluslik, et panna Pipi keha natuke rohkem tööle 🙂 Kuna harjutus oli liiga lihtne, siis panin laua alla veel teisegi padja (0:29-0:51), juba õõtsub rohkem. 0:42 hakkan lauda jalaga kõigutama, et Pipi kõhu- , selja- ja puusapiirkonna lihased rohkem töötaks.

Istu-seisa harjutuse puhul arvasin, et Pipi tagajalad on kõrgemal kui need tegelikult olid 🙂 Kuna Pipi ei olnud minu käest eriti tähelepanu saanud, siis ta oli natuke liiga elevil. 1:12 lükkab Pipi oma vasaku tagajala natuke kehast eemale ja see on see hetk, kui ma tegelikult oleks pidanud harjutusega lõpetama. Kahjuks ma seda aga ei teadnud ja seetõttu tegime veel edasi harjutust.

1:42 teeme harjutust, et venitada inglise keeles hip flexors. Selle venituse puhul on oluline jälgida, et koera selg oleks sirge. Vaata, kui kobedaks Pipi on muutunud 🙂

2:13 alustan harjutusega, mida teeme Pipi selja ja küljelihaste venituseks. Kuuldavasti pidi jalgade vahelt kaheksa tegemisega sama efekti saavutama 🙂 Aga ma arvan, et topelt ei kärise.

 

Jalutuskäigud:
– hommik: –
– päev/pärastlõuna: –
– õhtu: –

Võimlemisharjutused:

Põrandal

Ebastabiilsel pinnal

Esikäpad kõrgemal

Tagakäpad
kõrgemal

Raskuskeskme liigutamine

 kõndimine, kaheksa 2x EK L

Tagurdamine

üle lati

Istu-seisa

 1x EK TP V, TK TL

Kehatunnetus

Muud

 8x kavaletid 2x istumine TL

L – laud, TP – tasakaalupadi (V – väike või S – suur), U – uba, VP – võimlemispall, TL – tasakaalulaud, KP – kaldpind, EK – esikäpad, TK – tagakäpad
Näiteks 1×7 tähendab, et tegime ühe korra 7 kordust
Tähistus “EK TP” tähendab, et esikäpad tasakaalupadjal; “EK & TK TP S” tähendab, et nii esikäpad kui ka tagakäpad olid suurel tasakaalupadjal.

Muud harjutused: –

Lisasöök: –

Ilm: päike 🙂

Aeg autopuuris kokku/sellest peale aktiivset liikumist: –

Massaaž? Ei

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s