23.05.2016

Tähelepanekud: Täna harjutusi tehes hakkasin mõtlema, et Pipi sahmerdab tagurdades. Jah, ta on sahmerdis, aga miks ta sahmerdab? Ja kas harjutust tehes ja väsides läheb sahmerdamine hullemaks? Ma olen viimasel nädalal veidike laisk olnud filmimise osas, aga tegelikult peaks selle kaamera jälle välja võtma ja filmima, siis oleks ju kohe selge, kas sahmerdamine on ühtlane või läheb hullemaks. Ja potentsiaalselt saaksin uue väsimuse indikaatori juurde. Pluss ma lubasin ju üle lati ja trepist üles tagurdamise videod postitada 🙂 Homme on vabam päev, võtan selle asja ette.

Siis on mul ka veel plaan hinnata soojenduse ja venituste mõju harjutustele. Otseselt ei tahaks ma küll Pipit “retsida”, aga mind väga huvitab näha, kuidas soojendus ja venitus või nende puudumine sooritust mõjutab. Mulle meeldivad numbrid. Samuti meeldib mulle tõestusmaterjal. Pärastlõuna esimese harjutuse lõpuks me venitusharjutusi ei teinud, tegime ainult jalutamist.

Nii, õhtul tegime veel võimlemisharjutusi. Üritasin just vaadelda seda, kas varasem mittevenitamine avaldas mingit mõju. Istu-seisa tuli kõrgemal esikäppadega ja tagaots tasakaalupadjal väga ilusasti ja stabiilselt välja. Raskuse nihutamist tegime seda varianti, kus esikäpad on tooli peal ja ühe tagumise käpa all on tasakaalupadi. Vat selle variandiga Pipi sahkerdas palju. Lisaks tundus, et nüüd õhtuse sessiooni lõpus ei tahtnud Pipi eriti venitada. Ma küll ei tea, kui kiirest koerad kangeks jäävad peale harjutust, kas võib olla, et 6h varem tehtud harjutus põhjustab lihaskangust? Homme proovin mingi graafiku kokku panna selle soojenduse ja venituste mõju jälgimiseks 😛

Jalutuskäigud:
– hommik: ca 1 km (asulas, rihmas)
– päev/pärastlõuna:  –
– õhtu: –

Võimlemisharjutused:

Põrandal

Ebastabiilsel pinnal

Esikäpad kõrgemal

Tagakäpad
kõrgemal

Raskuskeskme liigutamine

15 sek seismine + kaheksa 2x EK L & TK TP

Tagurdamine

üle lati, trepist üles

Istu-seisa

1x 8 EK L;
1x 7 EK L & TK TP

Kehatunnetus

10x kavaletid

Muud

L – laud, TP – tasakaalupadi (V – väike või S – suur), U – uba, VP – võimlemispall, TL – tasakaalulaud, KP – kaldpind, EK – esikäpad, TK – tagakäpad
Näiteks 1×7 tähendab, et tegime ühe korra 7 kordust
Tähistus “EK TP” tähendab, et esikäpad tasakaalupadjal; “EK & TK TP S” tähendab, et nii esikäpad kui ka tagakäpad olid suurel tasakaalupadjal.

Muud harjutused: natuke kõrvalkõndi, mida Pipi teeb vähemalt ülevalt vaadates üliägedalt 🙂

Lisasöök: –

Ilm:päike

Aeg autopuuris kokku/sellest peale aktiivset liikumist: –

Massaaž? Ei

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s