Mis muutus aastal 2016?

Aasta 2016 oli pöörane igas mõttes. Jaanuaris 2016 ei osanud ma unes ka näha, kuhu ma aasta lõpuks jõuan ja seda eriti koertega tegelemise osas. Minu lühikese koeraomaniku karjääri jooksul oli möödunud aasta kõige silmiavavam, õpetlikum ja muutusterohkem ning selle tähtsust minu elus on raske sõnadesse panna. Tagasi vaadates olen üsna veendunud, et erinevad sündmused juhtuvad elus põhjusega ning just nendel hetkedel, kui neid kõige rohkem vaja on.

 • Jaanuaris käisime Pipiga TTouch koolitusel, kus kohtusin Mari ja Emmaga, tänu kelle nõuannetele, toetusele ja innustusele hakkas lõpuks Pipi sasipundar hargnema. Lisaks ei tasu unustada nende vaimustunud jutte Fenzi Dog Sports Academy-st (FDSA), mis veensid mind on-line õppega katsetama. Tegelikult oli küll sõber Reet mulle sellest koolist juba varem rääkinud, aga ju ma ei olnud siis veel valmis 🙂 FDSA põhimõtted ühtivad minu omadega: ennekõike koera heaolu, rõõm koosolemisest, ja siis ekstreemne tehniline täpsus soorituses 😀 Mida veel tahta?
 • Aprillis võtsin enda jaoks väga olulise Those Bum Knees kursuse FDSA-st. Tänu sellele kursusele sain ma lõpuks aimu Pipi füüsilisest konditsioonist, sellega kaasnevatest murekohtadest ja üldfüüsilise vormi olulisusest. Üks olulisemaid asju, mis ma antud kursuselt kaasa sain, oli koera pisikeste väsimusmärkide otsimise oskus. Lisaks oli antud kursus minu pääse fitnessi kursusele, kuhu ma muidu sisse ei oleks saanud.

  Pipi istumine

  Enne põlvede kursust istus Pipi alati puusal, peale 3 kuu möödumist hakkas aeg-ajalt ise ilusasti istuma. Praeguseks oleme nii kaugel, et puusal istumine tuleb ainult väsimusega. Üks meie pisikesi töövõite 🙂

 • Kino A3 sert aprillis – lihtsalt üliäge! 9-aastane koer, kes hakkas agilityga tegelema 6,5-aastaselt, jõudis A3 tasemele. Antud üleminek sümboliseeris kahjuks ka meie pensionile minekut ja võistlemisega lõpparve tegemist. Kahju, et mul sellest võistlusest videot ei ole. Samas selgus, et nii mõneski mõttes oli võimlev Pipi sportivast Kinost oluliselt paremas vormis, mida tõestab nende ebatasasel pinnal seismise võrdlusvideo:

 • Mais alustasin Facebooki lehega „Koeraga võimlema“ ja mul on tohutult suur rõõm näha, et võimlemishuvilisi jagub. Teie kaasaelamine annab palju energiat, aitäh teile! Tänu Evelyle sai leht ka uhke PipFit logo – aitäh! 🙂pipfit
 • Koertega rühmatrennides osalemisest loobumine maikuu lõpus oli tingitud minu enda tervislikust seisundist, aga praeguseks on minu koerte koolitamise mõttelaad nii palju muutunud, et ei kujuta end enam klassikalistes koeraspordi rühmatrennides ettegi. Ma pigem keskendun taustajõududele: koera füüsiline ettevalmistus, vaimne heaolu, enesekindlus ja entusiasm. Mida selgemaks ma endale koera üldise ettevalmistuse teen, seda lihtsam on mul tulevikus spordiga hakata tegelema. Aina paremini hakkan mõistma ütlust, et elementide õpetamine on koera koolituse üks kõige lihtsamaid ja vähem aeganõudvaid osasid 🙂
 • Canine Fitness Trainer õpingutega alustamine juunis muutis kardinaalselt mu arusaama koerte koolitamisest. Kõik koerte spordialasid puudutavad harjutused on füüsilises mõttes koerale nõudlikud ning koerajuhi vastutus on koer enne konkreetsete elementidega alustamist füüsiliselt ette valmistada. Varasemalt ei olnud ma üldse mõelnud, kui paljudest füüsilistest komponentidest kasvõi näiteks kiire juurdetulek koosneb, rääkimata kõrvalkõnnist, peatustega juurdetulekust, ruutu saatmisest, slaalomist, kiigest või millest iganes. Praegu ei suuda ma enam ette kujutada, et ma üritaks harjutada mingit elementi ilma eelneva fokusseeritud füüsilise treeninguta. Alltoodud videos teeme Pipiga harjutust, mis arendab lihaste tööd pidurdamiseks, kaks-kaks kontaktideks ja hüpetelt maandumiseks.

 • Augustis otsisin huvlisi võimlemise eksperimentaalgruppi lootuses, et ehk 2-3 inimest ikka huvi tunnevad. Paari tunniga sain ma 20 (!!!) kirja. Huviliste ring aina kasvab ja võin päris ausalt öelda, et see toob naeratuse näole 🙂 Suur-suur aitäh Kadile, kes meile võimlemispinda võimaldab.
 • Blogi „Koeraga võimlema!“ alustas tegevust oma praegusel kujul septembris. Ma olin juba pikalt mõlgutanud mõtteid artiklite stiilis blogi kirjutamisest, aga ikka ja jälle jõudsin mõtteni: „Ah, mis mina…“. Jällegi tahan tänada kõiki, kellele mu kirjutised korda on läinud, proovin uuel aastal samas vaimus (kui mitte paremini 😛 ) jätkata.
 • Detsembris võtsin töölt puhkuse ja terve rea ägedaid on-line kursuseid Fenzi koolist (lisaks fitnessi kursusele), sealhulgas Hannah Branigan-i kursus Devil in the Details. See on uskumatult äge, kui pisikesteks tükkideks saab füüsilise treeningu osas lahti võtta lihtsana näivad harjutused nagu istu, seisa ja lama. Ühest küljest tundub, et jube palju vaeva on selle kõigega, teisest küljest on see jube äge! Mulle nii meeldib selline probleemilahendus ja nokitsemine. Antud kursus jääb minu tegutsemist, mõttelaadi ja ideid pikaks ajaks mõjutama.

Möödunud aasta oli selgelt koerte võimlemise või peenemalt öeldes fitnessikeskne, aga mida ikka tahta, kui peab aega jaotama täiskohaga töö, õpingute, õpetamise, kirjutamise, majapidamise, elu ja kahe koera vahel 🙂 Isegi hästi on läinud ja palju tehtud! Uuel aastal on mul taaskord ambitsioonikad ja laiahaardelised plaanid enda ja oma koerte oskuste osas: lõpetada fitnessi kursus ja sooritada edukalt treeneri eksam, teha tööd oma sheipingu oskustega, Emma abiga tegeleda Pipi murelikkusega, Kinoga harjutada enesekindlust ja pühendumist võistlusolukordadeks. Kinoga me võistlema enam ei lähe, küll aga kasutan juhust õppimiseks 🙂 Kui vähegi võimalik, siis tahaks Pipiga alustada parkuuri ja ninatöö harjutustega. Loomulikult ei saa võimlemist kuidagi unustada, see on meil ikkagi põhitegevus ja selles osas on mul ka Pipiga projekt plaanis. Vihjeks olgu öeldud agility, elemendid, füüsiline ettevalmistus – on, mida oodata, eks?! 😉 Roll on 2017!

Muhedat uut aastat, armsad lugejad! Soovin, et teie soovid täituksid ning päevad oleks täis päikest, rõõmu ja loomulikult ka koertega võimlemist 🙂

pipi-vuntsid-ja-kino-prillid

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s