Raskuskeskme nihutamine (weight shifts)

Kuna ma tegelen võimlemisega põhiliselt inglisekeelses keskkonnas, siis tulevad mul jutu sisse ka võõrkeelsed terminid. Näiteks weight shifts. Üritasin inimeste võimlemiskavadest eestikeelset vastet leida, aga ei õnnestunud. Kui keegi teab, andke teada! Seniks ütleme, et tegu on raskuskeskme nihutamisega 🙂

Raskuskeskme nihutamine on harjutus, kus me suuname koera viima raskust rohkem küljele, ette või taha. Sellised harjutused aitavad tegeleda 1. tüüpi lihastega, mis vastutavad rühi, stabiilsuse ja tugevuse eest [1].

Raskuskeskme nihutamist on võimalik saavutada mitut moodi. Üks võimalus on käega avaldada kerget survet koera rinnakule, õladele või puusadele. Rohkem raskust jaotub tagaosale kui näiteks esikäpad kõrgemal on, vastupidi tehes on rohkem raskust esikäppadel. Lisaks on võimalik koera pead liigutades panna koera rohkem ühele või teisele küljele toetuma ning pead üles liigutades suunata rohkem raskust tagajalgadele. Võimalusi on palju. Alltoodud videos teen esimesed 25 sekundit Pipiga küljelt küljele raskuskeskme liigutamist ja teen seda Pipi pead suunates. Pange tähele, et kui koer keerab pea paremale, siis on rohkem vaskust vasakul küljel ja vastupidi.